16. listopad 2022
Důležité oznámení
V pondělí 21.11.2022 bude pro letošní rok ukončena možnost odkládání bioodpadu ze zahrad do velkoobjemových kontejnerů umístěných v obou částech obce. Tyto budou odvezeny a zazimovány. Sběr bude obnoven na jaře 2023.
04. listopad 2022
Důležité oznámení
Obec Račice-Pístovice využívá užitečnou pomůcku pro vaši rychlou a pohodlnou informovanost o důležitých informacích, uzavírkách, poruchách, povinnostech plateb, událostech apod. Zkrátka aplikaci Česká Obec stačí nainstalovat zdarma do svých telefonů (Android nebo iPhone) spustit a vyhledat Račice-Pístovice. Potom už vám budou automaticky chodit upozornění a nové informace přímo do oznamovací lišty vašeho telefonu. Aplikaci Česká Obec stahujte buď přes Google Play nebo App Store.
11. červenec 2022
Důležité oznámení
Upozorňujeme občany, že odstranění skály v Pístovicích, od vyústění z uličky nad hasičskou zbrojnicí, bylo provedeno za účelem zvýšení bezpečnosti chodců, hlavně dětí docházejících na zastávku autobusů na Trávníkách. V žádném případě ne pro parkování vozidel. Parkování Vašich vozidel nutí chodce vstupovat do vozovky před projíždějící vozidla. Věřím, že majitelé zde parkujících vozidel zváží nebezpečnost svého jednání a svá vozidla zde nebudou nadále parkovat.
16. březen 2022
Důležité oznámení
Informace k pomoci ukrajinským uprchlíkům - více informací na https://www.jmk.cz/content/25067
22. prosinec 2021
Důležité oznámení
POPLATKY v obci RAČICE-PÍSTOVICE v roce 2022

Platbu prosím proveďte až v měsíci lednu 2022!!!

Na základě nového zákona musí obce vydat nově vyhlášku o odpadech. Naše obec vydává vyhlášku na přechodné období 2022-2023. Bude záležet na tom, s čím přijde firma Respono v dalších letech. Firma Respono ohlásila, že od 1. 1. 2022 bude navyšovat cenu, zároveň byla obec v loňském roce ve ztrátě 127 559 Kč. Z tohoto důvodu zastupitelstvo rozhodlo o navýšení poplatku.

Informace k platbě

09. prosinec 2022
Poslední hlášení rozhlasu
Vánoční račická amaterská hudba zve všechny na Vánoční ladění v pátek 23.12.2022 v 18. hodin v zámecké kapli. Přijďte si zazpívat nebo jen poslechnout české a moravské vánoční koledy.
Nově na úřední desce

Obsah stránky

Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies, prohlížením těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas.