Obsah stránky

Informace o koronaviru.

Zde nalezene dokumeny týkající se opaření koronaviru.
 

Informace týkající se prevence COVID-19 prováděné obcí:

  • dezinfekce ploch v obou obcích - autobusové zastávky, vchody do obchodu, místa umístění kontejnerů, lavičky, … - 3x týdně

  • nákup dezinfekce na ruce Anti-COVID (firma Čepro) pro občany - každá domácnost dostane 1 - 2 lahvičky á 200 ml. - rozneseny budou v Račicích i Pístovicích během pátku 3.4.2020.

  • distribuce roušek občanům - spolupráce s Hasiči Račice

Dovolte vyjádřit poděkování všem, kteří šijí roušky.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Obchod Štrejtovi Račice, oznamuje svým zákazníkům, že od pondělí 23. března je změněna otevírací doba, a to od pondělí do pátku od 6.30 hodin do 16.00 hodin. V sobotu otevírací doba zůstává beze změny a to od 6.30 hodin do 10.30 hodin.

Děkujeme za pochopení.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Od 17. 3. 2020 do odvolání budou uzavřena všechna vnitřní i venkovní sportoviště a dětská hřiště, obecní hospody Pod kopcem a všechny objekty v majetku Obce Račice-Pístovice.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Od 17. 3. 2020 do odvolání bude uzavřena Mateřská škola v Račicích 170, Račice-Pístovice, včetně školní jídelny.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Od středy 25.3.2020  platí změna v pravidlech pro nakupování. Nově jsou prodejny potravin a drogerie od 8 od 10 hodin vyhrazené pro seniory a to obchody nad 500 m2.
Do lékáren se nově může bez ohledu na věk kdykoli.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Vážení spoluobčané,

v souladu s usnesením vlády ČR ze dne 15.3.2020 o přijetí krizového opatření vás prosíme,

abyste své záležitosti, jejichž vyřízení nesnese odkladu, nejprve konzultovali s Obecním úřadem telefonicky na tel.č. 517 443 786. Nejnutnější případy je po dohodě možné vyřídit v pondělí nebo středu v době od 14.00 do 16.00 hodin.

Poplatky za komunální odpad a poplatky ze psů lze hradit pouze bezhotovostně, převodem z účtuPo úhradě vám budou známky rozneseny do poštovních schránek.

Využívejte přednostně bezhotovostní platební styk – na účet obce č.2820731/0100. Poplatek za svoz odpadů je ve výši 550 Kč/osobu, dům k rekreaci a VS je např. pro dům a) Račice: 100+č.p. domu, b) Pístovice: 200+č.p. domu, c) chaty: 300+č.e. chaty. U psů je poplatek ve výši 100 Kč/psa, variabilní symbol je stejný jako u poplatku TDO. Děkujeme. Známky na popelnice doručíme.

Děkujeme za pochopení.

----------------------------------------------------------------------------------------

Další možnost dovozu závozu hotových jídel vakuově balených k uskladnění v lednicích, specielně do Račic podle zájmu 2x až 3x týdně – první závoz by mohl být v sobotu dopoledne a dále podle zájmu nabízí e-finance-jídlo. Jídlo lze objednávat 24 hodin denně prostřednictvím e-shopu e-finance.eu/jidlo, telefonicky na tel. 515 555 500, 515 555 555 nebo e-mailem: jidlo@e-finance.eu

----------------------------------------------------------------------------------------

Možnost odebírání jídel i s dovozem nejen pro důchodce nabízí Restaurace u Pastorků, obědy pondělí  až pátek lze objednat na telefonních číslech: mobil 723 288 623 nebo na pevné lince 517 353 530

-----------------------------------------------------------------------------------------

Ministerstvo zdravotnictví vydává důrazné doporučení všem občanům, aby o prvním víkendu, který běží v režimu usnesení vlády o zákazu volného pohybu osob, omezili návštěvu svých rekreačních objektů, jako jsou chaty a chalupy, za účelem rekreace. Lidé by měli vycházet jen v nejnutnějších případech.

Lidem se ale jet na chalupy přímo nezakazuje.

Mohou vycestovat při dodržení základních hygienických pravidel včetně vybavení rouškou, a za předpokladu, že v místě setrvají v uzavřeném prostoru rekreačního objektu a budou minimalizovat kontakt s okolím.

---------------------------------------------------------------------------------------

Děkujeme všem, kteří nabízejí pomoc s výrobou ochranných roušek apod.  Můžete je předat přímo občanům nebo donést na úřad a ty budou následně rozdány žadatelům.

Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies, prohlížením těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas.