Obec Račice-Pístovice

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
OPRAVENÁ KAPLIČKA V RAČICÍCH

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< červenec 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

Na této stránce Vás budeme pravidelně informovat o připravovaných projektech a činnosti Rady obce a Zastupitelstva obce.

(červeně jsou zvýrazněny poslední aktualizace – jednou za měsíc)

Hlavní projekty

Chodníky

Projekt, který obec připravuje, bude myslet i na možná parkoviště, parkovací zálivy u domů a ze zákona i na přechody. Obec pak využije možnosti čerpání dotace. Jedná se o opravu stávajících/tam kde chybí vybudování nového chodníku podél komunikace III. třídy (k nahlédnutí na obecním úřadě)

Je hotová projektová dokumentace. Jsme ve fázi, kdy potřebujeme získat souhlasy se stavbou jednotlivých vlastníků pozemků, aby obec mohla získat stavební povolení a následně žádat o dotaci. 

Cesta ke hřbitovu v Pístovicích

Cesta je v naprosto nevyhovujícím stavu, proběhlo výběrové řízení.

Osvětlení

Obci byla přiznána dotace ve výši  ve výši 982 919 Kč. Proběhlo výběrové řízení, které vyhrála firma Elnermont v částce 2 017 574,57. Projekt je zaměřen na úsporu, kvalitu i šetrnost. Termín dokončení je 30. 9. 2020.

Mateřská škola

MŠ bude otevřena od 25. 5.  - v provozu dle pokynů a hygienických opatření doporučených ministerstvem školství.

MŠ je schopna rozšířit svoji kapacitu o další třídu. V minulých letech obec zaznamenala větší porodnost, a o tuto problematiku se zajímá a již zahájila kroky společně s ředitelkou MŠ. Navýšení by bylo o 17 míst.

Fasáda - dne 16. 8. 2019 proběhlo výběrové řízení na opravu fasády školy, vyhrála firma Wagner, termín dokončení je 30. 9. 2020firma již začala s opravami. 

Střecha přístavby – obec získala dotaci ve výši 180 000,- ze zvláštního dotačního titulu kanceláře hejtmana JmK. Opravu provedla firma Formánek Jiří - SDR F+F, v ceně 1.073.530 Kč

Odpadové hospodářství

Obec hledá nový způsob řešení třídění odpadu.

Biomasa je drcena pomocí stroje, došlo k výraznému snížení nákladů za likvidaci bioodpadu. Nyní je možné do kontejneru odkládat i větve. Pálení dřevin z kontejnerů na bioodpad, i přes ohlášení, se ukázalo jako nevyhovující.

Od léta dochází k vyvážení kontejnerů na plast a papír každý týden.

Budeme řešit jiné rozmístění kontejnerů.

Problematická oblast chatové oblasti v Pístovicích – byl nabídnut svoz ze tří míst – zakoupení popelnic provedl pouze jeden chatař.

Strategický rozvojový dokument

Byl aktualizován. Je k dispozici na stránkách obce. zde

Autobusové čekárny

Obec má již hotovou vizualizaci nových zastávek. Připravuje se projektová dokumentace.

Sladovna havarijní stav

Začaly se podnikat kroky k řešení tohoto stavu. O novém vzhledu či využití tohoto místa se teprve bude jednat.

Obec zadala ke zpracování projekt na demolici a minimální revitalizaci místa, tak aby jsme mohli ihned reagovat pokud bude vypsán dotační titul.

Pěší cesta, cyklostezka

     Jsme v počáteční fázi obnovení polní cesty mezi Pístovicemi a Račicemi, obec  začala v tomto směru již podnikat první kroky. Pozemky patřící obci na kterých je záměr vybudovat a zpřístupnit pěší/cyklo stezku byly vyjmuty Zemědělským družstvem z pachtu, a to k 30. 10. 2020.

Zároveň se začnou připravovat podklady pro znovuobnovení polní cesty mezi Drnovicemi (od kopce Hanáku) a Pístovicemi.

Dětská hřiště

Hřiště v Račicích i v Pístovicích jsou již plně funkční. 

V dalších letech se budou, dle možností doplňovat herní prvky. Výhledově je v plánu realizace hřiště v menším rozsahu v Pístovicích u víceúčelového hřiště.

Oprava obecní hospody v Pístovicích

Zastupitelstvo obce se shodlo zařadit mezi priority v nejbližších letech opravení a rozšíření obecní hospody v Pístovicích. Bude opraven vstup do hospůdky a vytvořen svod vody do kanálu.

Různé

 • Obec připravuje na září 2020 oslavy k 60. výročí sloučení obcí. Hlavní oslavy proběhnou 5. 9. 2020 odpoledne na hřišti a večer zábavou v Sokolovně. Podrobnější program se připravuje
 • Rekonstrukce rozhlasu - obec se tímto tématem zabývá, vzhledem k řadě akcí na rok 2020, bude rekonstrukce rozhlasu (které není natolik akutní) realizována v dalších letech, dle finančních možností
 • řešíme zvýšení bezpečnosti v obci - byla umístěna nová zrcadla, zpomalovací práhy u rybníka v Pístovicích, zákaz vjezdu na pláž u rybníka, na vybraných místech budou instalována zrcadla
 • Fotosoutěž – je vyhlášen druhý ročník fotosoutěže. Došlo ke změně pravidel a nově bude vyhlášena cena odborníka, více informací zde
 • Lípy – v Pístovicích u zvoničky, v Račicích byl proveden odborný ořez, zároveň došlo k ořezu bříz v Pístovicích u zastávky
 • V rámci propagace obce byly vyrobeny magnetky obou obcí – budou v prodeji na OÚ, v místních obchodech a restauracích za cenu 25 Kč. Dále obec nechala zpracovat obrazovou publikaci Vyškovsko (část je věnována naší obci), k zakoupení je na OÚ za 400 Kč

Covid-19 (více informací na webu v sekci Koronavirus)

Obec podnikla řadu opatření:

 • vytvoření krizového štábu obce
 • zajištění ochranných pomůcek, desinfekce pro zaměstnance obce, hasiče, sociální pracovnici obce
 • průběžně monitorována situace seniorů, o které se stará pracovnice obce, i dalších kteří by mohli potřebovat nutnou pomoc
 • nákup desinfekce na ruce Anti-COVID (firma Čepro) pro občany (každá domácnost 1-2 lahvičky á 200 ml)
 • ve spolupráci s místními hasiči zajištění a distribuce roušek
 • desinfekce veřejných ploch zaměstnanci OÚ (autobusové čekárny, vchody do obchodu, místa umístění kontejnerů, lavičky…)

Aktualizováno dne: 26. 6. 2020

Mgr. Renata Máslová

Obsah postranní lišty

Důležité oznámení
Zemědělská společnost Drnovice žádá občany, aby při průchodu areálem v Račicích neničili majetek ZS. Zvláště důrazně vyzývá rodiče dětí, aby zvýšili dozor, co v areálu provádějí. Na majetku ZS Drnovice v areálu v Račicích vznikla nemalá škoda na silážních vacích. Tato vzniklá škoda byla předána do šetření PČR, k dohledání viníka.

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 10.07

Zubní lékařka MUDr. Schraiberová na zubním středisku v Drnovicích oznamuje svým pacientům, že od 13. července do 24. července 2020 bude mít dovolenou. Zastupovat ji bude MUDr. Louda na poliklin...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Pro seniory

Oddíl postranní lišty

Přečíst nahlas
Pro funkci hlasitého čtení musíte mít povolen Javascript.

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky