Obec Račice-Pístovice

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
OPRAVENÁ KAPLIČKA V RAČICÍCH

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< listopad 2019 >>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

Na této stránce Vás budeme pravidelně informovat o připravovaných projektech a činnosti Rady obce a Zastupitelstva obce.

(červeně jsou zvýrazněny poslední aktualizace)

Hlavní projekty

Chodníky

Projekt, který obec připravuje, bude myslet i na možná parkoviště, parkovací zálivy u domů a ze zákona i na přechody. Obec pak využije možnosti čerpání dotace.

Je hotové zaměření, do konce roku 2019 bude projektová dokumentace. Realizace se bude provádět na etapy (záměr začít rok 2020).

Osvětlení

Zastupitelstvo se sešlo s projekčním inženýrem a odborníkem na veřejná osvětlení. Projektant zpracovává podklady k podání žádosti o dotace (výhledově rok 2020). Projekt je zaměřen na úsporu, kvalitu i šetrnost.

Mateřská škola

MŠ je schopna rozšířit svoji kapacitu o další třídu. V minulých letech obec zaznamenala větší porodnost, a o tuto problematiku se zajímá a již zahájila kroky společně s ředitelkou MŠ. Navýšení by bylo o 17 míst.

Fasáda - dne 16. 8. 2019 proběhlo výběrové řízení na opravu fasády školy, vyhrála firma Wagner. Firma začne již v letošním roce, termín dokončení je 30. 9. 2020.

Střecha přístavby – obec získala dotaci ve výši 180 000,- ze zvláštního dotačního titulu kanceláře hejtmana JmK. Opravu provedla firma Formánek Jiří - SDR F+F, v ceně 1.073.530 Kč

Odpadové hospodářství

Obec hledá nový způsob řešení třídění odpadu.

Biomasa je drcena pomocí stroje, došlo k výraznému snížení nákladů za likvidaci bioodpadu. Nyní je možné do kontejneru odkládat i větve. Pálení dřevin z kontejnerů na bioodpad, i přes ohlášení, se ukázalo jako nevyhovující.

Od léta dochází k vyvážení kontejnerů na plast a papír každý týden.

Budeme řešit jiné rozmístění kontejnerů.

Problematická oblast chatové oblasti v Pístovicích – byl nabídnut svoz ze tří míst – zakoupení popelnic provedl pouze jeden chatař.

Strategický rozvojový dokument

Bude se něm dále pracovat, do konce roku 2019 dojde k jeho aktualizaci. Je k dispozici na stránkách obce.

Autobusové čekárny

Považujeme za velmi důležité. Chtěli bychom s napravením této situace v obou obcích začít v roce 2020.

Sladovna havarijní stav

Začaly se podnikat kroky k řešení tohoto stavu. O novém vzhledu či využití tohoto místa se teprve bude jednat.

Pěší cesta, cyklostezka

Byla vytvořena pracovní skupina, která má připravit podklady k zadání projektu vybudování pěší/cyklistické stezky mezi obcemi Račice-Pístovice.

Zároveň se začnou připravovat podklady pro znovuobnovení polní cesty mezi Drnovicemi (od kopce Hanáku) a Pístovicemi.

Dětská hřiště

Hřiště v Račicích i v Pístovicích jsou již plně funkční. 

V dalších letech se budou, dle možností doplňovat herní prvky. Výhledově je v plánu realizace hřiště v menším rozsahu v Pístovicích u víceúčelového hřiště.

Oprava obecní hospody v Pístovicích

Zastupitelstvo obce se shodlo zařadit mezi priority v nejbližších letech opravení a rozšíření obecní hospody v Pístovicích.

Různé

  • Rekonstrukce rozhlasu - obec se bude tímto tématem zabývat společně s rokonstrukci osvětlení
  • řešíme zvýšení bezpečnosti v obci - přidání zrcadel, zpomalovací práhy u rybníka v Pístovicích, zákaz vjezdu na pláž u rybníka
  • Odpočívadlo a parkoviště Jermak: policie ČR oslovila obec v případu parkování vozidel na vedlejší louce (v období bledulí). Obec po domluvě instaluje zábrany (do jara 2020) na obecním pozemku tak, aby řidiči nemohli přejíždět z obecního pozemku a parkoviště nerozšiřovali. Vjezd na louku pak bude řešit PČR
  • Propustek, rybníček Srdíčko: občany dotazovaný propustek, pod komunikací u rybníka v Račicích, se nově nebudoval, šlo o udržovací práce, vše probíhalo po konzultaci se starostou obce, odborem životního prostředí, Jihomoravském krajem a spolkem Srdíčko, které má rybníček ve výpůjčce. Pod propustkem se nachází zadržovací jímka na zachycení nežádoucích tekutin při případné havárii.
  • Fotosoutěžmáme za sebou první ročník, vyhlášení vítězů proběhne v obou obcích při rozsvícení vánočního stromu, připravujeme další ročník
  • Zpravodaj obce – bude vytvářet Kulturně-sociální komise
  • Lípy – v Pístovicích u zvoničky, v Račicích, řešíme jejich ořez s odbornou firmou
  • V rámci propagace obce byly vyrobeny magnetky obou obcí – budou v prodeji na OÚ, v místních obchodech a restauracích za cenu 25 Kč. Dále obec nechala zpracovat obrazovou publikaci Vyškovsko (část je věnována naší obci), k zakoupení je na OÚ za 400 Kč

Aktualizováno dne: 28. 10. 2019 (červeně poslední aktualizace)

Mgr. Renata Máslová

 

Obsah postranní lišty

Důležité oznámení
Obvodní lékařka MUDr. Mezníková oznamuje svým pacientům, že tuto středu 13.11. bude mít zkrácenou ordinační dobu do 10.30 hodin a jen pro akutní případy.

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 11.11

TJ SOKOL RAČICE OZNAMUJE, ŽE SE RUŠÍ VŠECHNA CVIČENÍ OD 13.11.2019 DO 15.11.2019. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Pro seniory

Oddíl postranní lišty

Přečíst nahlas
Pro funkci hlasitého čtení musíte mít povolen Javascript.

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky