Obec Račice-Pístovice

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
OPRAVENÁ KAPLIČKA V RAČICÍCH

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< červenec 2019 >>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

Na této stránce Vás budeme pravidelně informovat o připravovaných projektech a činnosti Rady obce a Zastupitelstva obce

Hlavní projekty

 1. Chodníky

V současné době se v obci pohybuje geodetická firma, provádějící zaměření tras pro vybudování chodníků v obci. Projekt pak bude myslet i na možná parkoviště, parkovací zálivy u domů a ze zákona i na přechody. Obec pak využije možnosti čerpání dotace.

V současné době je hotové zaměření, do konce roku projektová dokumentace. Realizace bude probíhat na etapy (záměr začít rok 2020).

 1. Osvětlení

Zastupitelstvo se sešlo s projekčním inženýrem a odborníkem na veřejná osvětlení. Obec již pracuje na rozšíření a renovaci místního osvětlení, ke kterému bude žádat o dotaci (výhledově rok 2020). Projekt je zaměřen na úsporu, kvalitu i šetrnost.

 1. Mateřská škola

MŠ je schopna rozšířit svoji kapacitu o další třídu. V minulých letech obec zaznamenala větší porodnost, a o tuto problematiku se zajímá a již zahájila kroky společně s ředitelkou MŠ. Navýšení by bylo o 17 míst.

Fasáda – je hotová projektová dokumentace. V příštím roce 2020 by mělo dojít k realizaci, s tím že finance vyhrazené z letošního rozpočtu budou převedeny do příštího roku, kdy se provede společně s rozšířením kapacity školky.

Střecha přístavby – je podaná žádost o dotaci na JmK, realizace do 31. 12. 2019. Dne 11. 7. 2019 proběhlo výběrové řízení.

 1. Dětská hřiště

Obec žádala o dotaci, na ni jsme nedosáhli a jsme zařazeni mezi náhradníky. Obec v rozpočtu peníze na hřiště vyčlenila, nebude provedena v takovém rozsahu, který byl plánován s dotací. Připravujeme výběrové řízení. Obě hřiště by měla být hotová do konce září.

Hřiště v Pístovicích: po domluvě s SDH Pístovice bylo hřiště demontováno. Důvodem jsou bezpečnostní normy, které prvky již nesplňovaly. Z bezpečnostních důvodů nebylo možno nabídnout prvky občanům k domácímu využití.

 1. Odpadové hospodářství

Obec řeší jak nakládat s biomasou. Do budoucna by měla být biomasa štěpkována a kompostována na obecním pozemku. Pálení dřevin z kontejnerů na bioodpad, i přes ohlášení, se ukázalo jako nevyhovující.

Od léta dochází k vyvážení kontejnerů na plast 2xtýdně. Od 25. 6. bude 1xtýdně vyvážen kontejner na papír.

Budeme řešit jiné rozmístění kontejnerů.

Problematická oblast chatové oblasti v Pístovicích – byl nabídnut svoz ze tří míst – zakoupení popelnic provedl pouze jeden chatař.

 1. Strategický rozvojový dokument

Bude se něm dále pracovat. Je k dispozici na stránkách obce.

 1. Autobusové čekárny

           Považujeme za velmi důležité. Chtěli bychom s napravením                  této situace v obou obcích začít již v roce 2020.

 1. Sladovna havarijní stav

Již se začaly podnikat kroky k řešení tohoto stavu. O novém vzhledu či využití tohoto místa se teprve bude jednat.

 1. Různé
 • Odpočívadlo a parkoviště Jermak: policie ČR oslovila obec v případu parkování vozidel na vedlejší louce (v období bledulí). Obec po domluvě instaluje zábrany (do jara 2020) na obecním pozemku tak, aby řidiči nemohli přejíždět z obecního pozemku a parkoviště nerozšiřovali. Vjezd na louku pak bude řešit PČR
 • Propustek, rybníček Srdíčko: občany dotazovaný propustek, pod komunikací u rybníka v Račicích, se nově nebudoval, šlo o udržovací práce, vše probíhalo po konzultaci se starostou obce, odborem životního prostředí, Jihomoravském krajem a spolkem Srdíčko, které má rybníček ve výpůjčce. Pod propustkem se nachází zadržovací jímka na zachycení nežádoucích tekutin při případné havárii.
 • Fotosoutěž – je vyhlášena fotosoutěž Obec Račice-Pístovice objektivem, více na webových stránkách
 • Zpravodaj obce – bude vytvářet Kulturně-sociální komise
 • Lípy – v Pístovicích u zvoničky, v Račicích, řešíme jejich ořez s odbornou firmou
 • V rámci propagace obce byly vyrobeny magnetky obou obcí, omalovánky,  k roku 2020 bude obrazová publikace Vyškovsko (kde část, bude věnována naší obci)

Aktualizováno dne: 11. 7. 2019

Mgr. Renata Máslová

Obsah postranní lišty

Důležité oznámení
Upozorňujeme občany, že v nočních hodinách bylo spatřena na katastru obce puma, která v dubnu utekla neznámému chovateli a během dvou měsíců byla viděna na Jindřichohradecku v jižní Čechách a Žďársku na Vysočině a na Vyškovsku v Dětkovicích. Podle svědectví je zvíře plaché a nijak neútočí na lidi. Jde o nočního lovce, který bezdůvodně na dospělé neútočí, přesto je však na místě opatrnost. V případě, že by někdo pumu spatřil, doporučujeme okamžitě kontaktovat tísňovou linku 158, s udáním místa a času pohybu, výskytu zvířete.

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 20.07

Upozorňujeme občany, že v nočních hodinách bylo spatřena na katastru obce puma, která v dubnu utekla neznámému chovateli a během dvou měsíců byla viděna na Jindřichohradecku v jižní Čechách a...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Pro seniory

Oddíl postranní lišty

Přečíst nahlas
Pro funkci hlasitého čtení musíte mít povolen Javascript.

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky