Obec Račice-Pístovice

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
OPRAVENÁ KAPLIČKA V RAČICÍCH

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< prosinec 2019 >>
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

Na této stránce Vás budeme pravidelně informovat o připravovaných projektech a činnosti Rady obce a Zastupitelstva obce.

(červeně jsou zvýrazněny poslední aktualizace)

Hlavní projekty

Chodníky

Projekt, který obec připravuje, bude myslet i na možná parkoviště, parkovací zálivy u domů a ze zákona i na přechody. Obec pak využije možnosti čerpání dotace.

Je hotové zaměření, do konce roku 2019 bude projektová dokumentace. Realizace se bude provádět na etapy (záměr začít rok 2020).

Osvětlení

Zastupitelstvo se sešlo s projekčním inženýrem a odborníkem na veřejná osvětlení. Projektant zpracovává podklady k podání žádosti o dotace (rok 2020). Projekt je zaměřen na úsporu, kvalitu i šetrnost.

Mateřská škola

MŠ je schopna rozšířit svoji kapacitu o další třídu. V minulých letech obec zaznamenala větší porodnost, a o tuto problematiku se zajímá a již zahájila kroky společně s ředitelkou MŠ. Navýšení by bylo o 17 míst.

Fasáda - dne 16. 8. 2019 proběhlo výběrové řízení na opravu fasády školy, vyhrála firma Wagner, termín dokončení je 30. 9. 2020.

Střecha přístavby – obec získala dotaci ve výši 180 000,- ze zvláštního dotačního titulu kanceláře hejtmana JmK. Opravu provedla firma Formánek Jiří - SDR F+F, v ceně 1.073.530 Kč

Odpadové hospodářství

Obec hledá nový způsob řešení třídění odpadu.

Biomasa je drcena pomocí stroje, došlo k výraznému snížení nákladů za likvidaci bioodpadu. Nyní je možné do kontejneru odkládat i větve. Pálení dřevin z kontejnerů na bioodpad, i přes ohlášení, se ukázalo jako nevyhovující.

Od léta dochází k vyvážení kontejnerů na plast a papír každý týden.

Budeme řešit jiné rozmístění kontejnerů.

Problematická oblast chatové oblasti v Pístovicích – byl nabídnut svoz ze tří míst – zakoupení popelnic provedl pouze jeden chatař.

Strategický rozvojový dokument

Bude se něm dále pracovat, na jeho aktualizaci se pracuje. Je k dispozici na stránkách obce.

Autobusové čekárny

Považujeme za velmi důležité. Chtěli bychom s napravením této situace v obou obcích začít v roce 2020.

Sladovna havarijní stav

Začaly se podnikat kroky k řešení tohoto stavu. O novém vzhledu či využití tohoto místa se teprve bude jednat.

Pěší cesta, cyklostezka

     Jsme v počáteční fázi obnovení polní cesty mezi Pístovicemi a Račicemi, obec začala v tomto směru již        podnikat první kroky. 

Zároveň se začnou připravovat podklady pro znovuobnovení polní cesty mezi Drnovicemi (od kopce Hanáku) a Pístovicemi.

Dětská hřiště

Hřiště v Račicích i v Pístovicích jsou již plně funkční. 

V dalších letech se budou, dle možností doplňovat herní prvky. Výhledově je v plánu realizace hřiště v menším rozsahu v Pístovicích u víceúčelového hřiště.

Oprava obecní hospody v Pístovicích

Zastupitelstvo obce se shodlo zařadit mezi priority v nejbližších letech opravení a rozšíření obecní hospody v Pístovicích.

Různé

  • Rekonstrukce rozhlasu - obec se tímto tématem zabývá, vzhledem k řadě akcí na rok 2020, bede rekonstrukce rozhlasu (které není natolik akutní) realizována v dalších letech, dle finančních možností
  • řešíme zvýšení bezpečnosti v obci - přidání zrcadel, zpomalovací práhy u rybníka v Pístovicích, zákaz vjezdu na pláž u rybníka
  • Odpočívadlo a parkoviště Jermak: policie ČR oslovila obec v případu parkování vozidel na vedlejší louce (v období bledulí). Obec po domluvě instaluje zábrany (do jara 2020) na obecním pozemku tak, aby řidiči nemohli přejíždět z obecního pozemku a parkoviště nerozšiřovali. Vjezd na louku pak bude řešit PČR
  • Propustek, rybníček Srdíčko: občany dotazovaný propustek, pod komunikací u rybníka v Račicích, se nově nebudoval, šlo o udržovací práce, vše probíhalo po konzultaci se starostou obce, odborem životního prostředí, Jihomoravském krajem a spolkem Srdíčko, které má rybníček ve výpůjčce. Pod propustkem se nachází zadržovací jímka na zachycení nežádoucích tekutin při případné havárii.
  • Fotosoutěž – máme za sebou první ročník, vyhlášení vítězů proběhne v obou obcích při rozsvícení vánočního stromu, připravujeme další ročník
  • Lípy – v Pístovicích u zvoničky, v Račicích, řešíme jejich ořez s odbornou firmou
  • V rámci propagace obce byly vyrobeny magnetky obou obcí – budou v prodeji na OÚ, v místních obchodech a restauracích za cenu 25 Kč. Dále obec nechala zpracovat obrazovou publikaci Vyškovsko (část je věnována naší obci), k zakoupení je na OÚ za 400 Kč

Aktualizováno dne: 28. 10. 2019 (červeně poslední aktualizace)

Mgr. Renata Máslová

 

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 05.12

Mudr. Kozilková oznamuje svým pacientům, že v pátek 6.12.2019 neordinuje. Zastupuje Mudr. Krejča - zubní poliklinika Vyškov.

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Pro seniory

Oddíl postranní lišty

Přečíst nahlas
Pro funkci hlasitého čtení musíte mít povolen Javascript.

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky