Obsah stránky

 

Která knihovna našeho regionu byla v roce 2020 nejlepší?

Moderní knihovny současnosti jsou nejen budovy, kam návštěvníci chodí za knihami, ale i místa setkávání, vzdělávání a zábavy. To platí bezezbytku jak pro velké městské, tak i pro malé obecní knihovny. Málokdo ví, že na okrese Vyškov jich máme osmdesát sedm.

Právě jejich pracovníci se sešli v květnu v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově a v knihovně Slavkov u Brna na pravidelném semináři neprofesionálních knihovníků. Jedním z bodů programu je již jedenáctým rokem také ocenění práce nejlepších knihoven. Kvůli pandemické situaci bylo slavnostní předávání posunuto z listopadu 2020 až na letošní rok.

Za rok 2020 přebrala ocenění „Nejlepší knihovna regionu“ Vladimíra Franková a Miroslava Burdová za knihovnu v Holubicích. Obdržely ho za dobrou práci, pořádání kulturních akcí v knihovně a celkové pozvednutí činnosti knihovny, dobrou práci s knihovním a výměnným fondem a práci se čtenáři, zejména dětmi.

Poděkování za dobrou práci v uplynulém roce bylo uděleno knihovníkům těchto knihoven: Pavle Kroutilíkové – knihovna Orlovice, Janě Zlámalové – knihovna Radslavice, Janě Šimonové – knihovna Křižanovice, Marii Formánkové – knihovna Račice.

https://www.kkdvyskov.cz/ktera-knihovna-naseho-regionu-byla-v-roce-2020-nejlepsi

Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies, prohlížením těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas.