Obec Račice-Pístovice

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
OPRAVENÁ KAPLIČKA V RAČICÍCH

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< leden 2021 >>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

Informace týkající se prevence COVID-19 prováděné obcí:

  • dezinfekce ploch v obou obcích - autobusové zastávky, vchody do obchodu, místa umístění kontejnerů, lavičky, … - 3x týdně

  • nákup dezinfekce na ruce Anti-COVID (firma Čepro) pro občany - každá domácnost dostane 1 - 2 lahvičky á 200 ml. - rozneseny budou v Račicích i Pístovicích během pátku 3.4.2020.

  • distribuce roušek občanům - spolupráce s Hasiči Račice

Dovolte vyjádřit poděkování všem, kteří šijí roušky.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Obchod Štrejtovi Račice, oznamuje svým zákazníkům, že od pondělí 23. března je změněna otevírací doba, a to od pondělí do pátku od 6.30 hodin do 16.00 hodin. V sobotu otevírací doba zůstává beze změny a to od 6.30 hodin do 10.30 hodin.

Děkujeme za pochopení.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Od 17. 3. 2020 do odvolání budou uzavřena všechna vnitřní i venkovní sportoviště a dětská hřiště, obecní hospody Pod kopcem a všechny objekty v majetku Obce Račice-Pístovice.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Od 17. 3. 2020 do odvolání bude uzavřena Mateřská škola v Račicích 170, Račice-Pístovice, včetně školní jídelny.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Od středy 25.3.2020  platí změna v pravidlech pro nakupování. Nově jsou prodejny potravin a drogerie od 8 od 10 hodin vyhrazené pro seniory a to obchody nad 500 m2.
Do lékáren se nově může bez ohledu na věk kdykoli.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Vážení spoluobčané,

v souladu s usnesením vlády ČR ze dne 15.3.2020 o přijetí krizového opatření vás prosíme,

abyste své záležitosti, jejichž vyřízení nesnese odkladu, nejprve konzultovali s Obecním úřadem telefonicky na tel.č. 517 443 786. Nejnutnější případy je po dohodě možné vyřídit v pondělí nebo středu v době od 14.00 do 16.00 hodin.

Poplatky za komunální odpad a poplatky ze psů lze hradit pouze bezhotovostně, převodem z účtu. Po úhradě vám budou známky rozneseny do poštovních schránek.

Využívejte přednostně bezhotovostní platební styk – na účet obce č.2820731/0100. Poplatek za svoz odpadů je ve výši 550 Kč/osobu, dům k rekreaci a VS je např. pro dům a) Račice: 100+č.p. domu, b) Pístovice: 200+č.p. domu, c) chaty: 300+č.e. chaty. U psů je poplatek ve výši 100 Kč/psa, variabilní symbol je stejný jako u poplatku TDO. Děkujeme. Známky na popelnice doručíme.

Děkujeme za pochopení.

----------------------------------------------------------------------------------------

Další možnost dovozu závozu hotových jídel vakuově balených k uskladnění v lednicích, specielně do Račic podle zájmu 2x až 3x týdně – první závoz by mohl být v sobotu dopoledne a dále podle zájmu nabízí e-finance-jídlo. Jídlo lze objednávat 24 hodin denně prostřednictvím e-shopu e-finance.eu/jidlo, telefonicky na tel. 515 555 500, 515 555 555 nebo e-mailem: jidlo@e-finance.eu

----------------------------------------------------------------------------------------

Možnost odebírání jídel i s dovozem nejen pro důchodce nabízí Restaurace u Pastorků, obědy pondělí  až pátek lze objednat na telefonních číslech: mobil 723 288 623 nebo na pevné lince 517 353 530

-----------------------------------------------------------------------------------------

Ministerstvo zdravotnictví vydává důrazné doporučení všem občanům, aby o prvním víkendu, který běží v režimu usnesení vlády o zákazu volného pohybu osob, omezili návštěvu svých rekreačních objektů, jako jsou chaty a chalupy, za účelem rekreace. Lidé by měli vycházet jen v nejnutnějších případech.

Lidem se ale jet na chalupy přímo nezakazuje.

Mohou vycestovat při dodržení základních hygienických pravidel včetně vybavení rouškou, a za předpokladu, že v místě setrvají v uzavřeném prostoru rekreačního objektu a budou minimalizovat kontakt s okolím.

---------------------------------------------------------------------------------------

Děkujeme všem, kteří nabízejí pomoc s výrobou ochranných roušek apod.  Můžete je předat přímo občanům nebo donést na úřad a ty budou následně rozdány žadatelům.

Obsah postranní lišty

Důležité oznámení
Postup při registraci na očkování vakcinou proti covidu.Zájemce o očkování z řad zdravotníků nebo seniorů se nejprve registruje na webu crs.uzis.cz nebo na webu registrace.mzcr.cz. Pokud nemáte přístup k internetu, je možné zavolat na linku 1221, kde s vámi operátor potřebné informace vyplní. Seniorům mohou s registrací nejen jejich příbuzní, ale i pratele, sousedi. Při vstupu do formuláře zadáte telefonní číslo, na které přijde kód pro potvrzení, což je bezpečnostní opatření proti neoprávněnému přihlašování do počítačových programů. Přihlášený bude poté zadávat jméno, trvalé bydliště, rodné číslo a číslo a název své zdravotní pojišťovny, vybere také preferované místo, kde se chce nechat očkovat. Systém vypíše volné termíny, na které je možné se registrovat. Volné termíny však nemusí být hned, vše závisí na dodávkách vakcín. Pokud nebude volný termín, registrace zůstane v databázi. Až se termín uvolní, dá systém vědět přes SMS zprávu. V SMS, kterou registrovaný obdrží, přijde mu další kód, kterým svou rezervaci potvrdí. Vybírat si rovnou budete moci termín pro obě dávky. Na samotné očkování si vyhraďte minimálně 45 minut. Vezměte si s sebou kartičku pojištěnce. Lékař s vámi na místě vyplní souhlas s očkováním a také vaši anamnézu. Po aplikaci dávky byste měli v místě očkování 30 minut počkat, aby v případě nežádoucích účinků vám mohli zdravotníci pomoci.

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 20.01

Vážení spoluobčané do naší obce přijede Kamenictví PIETRA a nabízí možnost objednávky na veškeré kamenické práce se zimní slevou až 30 %. Firma nabízí: -návrh, výrobu a montáž nových pomníků...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Pro seniory

Oddíl postranní lišty

Přečíst nahlas
Pro funkci hlasitého čtení musíte mít povolen Javascript.

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky