Obsah stránky

Fotbalové utkání Račice - Hoštice "B"

TJ SOKOL RAČICE – HOŠTICE „B“ 4:0 (1:0)

branky: 20´. Pavel CHALOUPKA na 1:0

61´. Jan KALA na 2:0

66´. Zdeněk ULRICH na 3:0

83´. Tomáš ZEZULA na 4:0

rozhodčí: Lubomír REK (Vavřinec, okres Blansko)

sestava TJ SOKOL RAČICE:

Pavel VAŠEK – Radek SEDLÁK, Jan HOLÝ, Petr FORMÁNEK, Martin BABYRÁD –

Ondřej ŠIMKO (46´. Zdeněk ULRICH), Pavel CHALOUPKA „K“, Vojtěch ŠČÍPA (65´. Martin DOLEŽEL),

Jan KALA – Michal TRÁVNÍČEK (46´. Petr VIČAR), Zdeněk PŘECECHTĚL (46´. Tomáš ZEZULA)

sestava HOŠTICE „B“:

František BLAŽEK – Milan HÝZL, Radoslav KOSEK, Marian HLAVÁČ, Josef HARÁSEK „K“ – Zdeněk ŠVÁB, Petr ŠPIČÁK, Zdeněk MACH, Michal JÜNGER – Erik JÜNGER, Martin BEDNÁŘ

do hry zasáhnuli: Radim KLACEK, Denis ZIMMERMAN, Pavel TKÁČ, Adam ŠTOLFA

Poslední díl z trojzápasového domácích bloku jsme sehráli se záložním týmem Hoštic. V sestavě chyběl brankář Petr Sotolář, jenž „díky“ zlomenině prstu nebude k dispozici měsíc. Náhradou za brankáře Sotoláře je Pavel Vašek, který má velmi nízký průměr inkasovaných branek.

Úvod utkání patřil klasickému „oťukávání“ se, prvních deset minut se odehrálo více na domácí polovině. Osmělili jsme se po 15-ti minutách, ale ofenzivní choutky útočících hráčů kýženou branku nepřinesly. Do vedení jsme se dostali zásluhou Pavla Chaloupky, ačkoliv to v první okamžik na branku nevypadalo – balon měl náš defenzivní halv moc pod sebou, střela na levou tyčku nebyla ani nikterak razantní, i tak skončila za zády hoštického gólmana Blažka – 1:0. Díky vstřelené brance z našich hráčů spadla psychická deka a začali hrát daleko uvolněněji, bohužel ne lépe.

Po důrazné poločasové domluvě v šatně a vystřídání hráčů se začalo na hru divákům koukat lépe.

Najednou jsme byli všude dříve my, nahrávky byly daleko přesnější, útočných akcí přibylo a kvalita mezihry rapidně stoupla.

O druhou branku v utkání se postaral nestárnoucí Jan Kala, který tak korunoval svůj povedený výkon. Hosté se do velké šance dostali zásluhou standartní situace, když jsme faulovali cca 20 metrů od brány. Výborně kopnutý přímý kop vytěsnil tygřím skokem na roh pozorný brankář Pavel Vašek a svým zákrokem si vysloužil potlesk diváků.

Třetí branka utkání padnula v 66. minutě – Zdeněk Ulrich se uvolnil v levé straně hřiště, po krátkém vedení míče a mazácké zasekávačce poslal balon na bližší tyčku hoštické svatyně – 3:0.

Poslední branku  v utkání zaznamenal v 83. minutě Tomáš Zezula, který využil systémovou chybu jinak vcelku dobře organizované obrany Hoštic  (defenzivní linii nedržel bek hostí Denis Zimmerman) a krásným lobem poslal balon za záda brankáře hostí počtvrté v zápase.

Dvě minuty před koncem podskočil balon na polovině hřiště hráč hostí Pavel Tkáč, čehož využil agilní Vojtěch Ščípa a utíkal na bránu Hoštic vstříc páté brance v utkání. Bohužel byl zezadu nedovoleně zastaven právě Tkáčem. I když měl Tkáč na kontě jednu žlutou kartu, tak rozhodčí Lubomír Rek tasil rovnou kartu barvy červené. Nabídnuté standartní situace duo Jan Holý – Pavel Chaloupka nevyužilo, proto skončilo utkání výsledkem 4:0 .